Tez Hazırlama Süreci

Tez hazırlama zamanında başlanması gereken biraz uzun zamana ve araştırmaya ihtiyaç duyulan bir proje ödevidir. Tez hazırlama süreci mezuniyetinize en az iki yıl kala başlanması gerekmektedir. Tez konusu belirlendikten sonra araştırma yapmaya başlanmalı her fırsatta konu ile ilgili verilere toplanarak notlar tutmalısınız. Zamanında başlanmayan projenin tez hazırama süreci ciddi derecede yara alması demektir.

Tez Hazırlama Süreci Ne Zaman Başlar?

Rahat bir tez hazırlama süreci geçirmek istiyorsanız en az iki yıl gibi bir zaman yayılması öğrenciyi ciddi bir araştırmaya yönelttiği gibi doğru ve başarılı veriler elde etmesine de yardımcı olacaktır. Acelece hazırlanan bir ödev intihal oranı yüksek bir proje karşınıza çıkaracaktır. Aynı zamanda farklılık ve özgünlük oradan kalkacak ve sizden dar zamanda yeniden bir proje çıkarmanız istenecektir.

Tez hazırlama süreci tez konusu belirlenmesi sonrası, araştırma yapılması bu araştırmaların düzgün bir şekilde not tutulması konu ile bağlantılı çalışmalar, veriler ve istatistikler araştırılması gerekmektedir. Bu süreç sonrası tez hazırlama kurallarına uyarak tez hazırlama kılavuzu eşliğinde proje ödevinizi hazırlama aşamasına geçmelisiniz.

Bu süreçte kurallara uygun bir ödev hazırlamanız sunumunuzu kolaylaştıracak ve profesyonel bir şekilde sağlam bir başarı elde etmiş olacaksınız.tez hazırlama süreci

Tez Yazım Kuralları

Tez yazım kurallarını ve tez hazırlama süreci şu şekilde başlıklar halinde sunulabilir;

  • Giriş
  • Sayfa düzeni
  • Göndermede Bulunma Kuralları
  • Kaynakça
  • Tez Kapağı
  • Onay Sayfası
  • Tez Ödevi

Sıraladığımız bu kuralların ayrıca kendi içerisinde detaylandırılmış kuralları bulunmaktadır. Her bir gruba ve genel kurallara mutlaka riayet edilmeli ve özen gösterilerek hazırlanmalıdır.

Özellikle tez hazırlama konusunun bilime ters düşmeyen fakat ispatlanmamış yeni konulardan seçilmesi özgünlük açısından oldukça önemlidir. Özgünlük, farklılık bu kuralların temelini oluşturmaktadır. Özgün, farklı olmayan hiç bir proje dikkate alınmamaktadır.

Yüksek Lisans Proje Yazdırma – Tez hazırlama – Üniversite Proje Ödevi – Tez Yazdırma – Tezsiz  Yüksek Lisans Bitirme Projesi – Tezli Yüksek Lisans Bitirme Projesi ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almak için sitemizde yer alan   “Talep Formunu”  doldurup bize iletmeniz durumunda konu ile ilgili uzman ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Talep Formu