Tez Düzenleme

Tez hazırlama esnasında çok fazla hata yapılmasından dolayı kimi zaman tez ödeviniz sil baştan tez düzenleme işlemine tabi tutulabilir. Tez düzenleme hazırlanmaya başlanmış bir projeniz için de geçerlidir. Fakatsıfır düzeyden de tez hazırlanırken tez düzenine uygun hazırlanabilir.

tez düzenleme

Tez Düzenleme Neye Göre Yapılır?

 

Üniversitelerin yayınladığı tez hazırlama kılavuzuna uygun bir şekilde tez düzenleme yapılmaktadır. Kılavuza uygun tez yazımı tez projeniz için hayati önem taşımaktadır. Sayfa düzeninden sayfa yapısına , dipnot, açıklama yerleşiminden sayfa kenar boşluklarına kadar bir çok nokta hassasiyetle dikkat edilmesi gerekir.

Yüksek Lisans Tez Hazırlama Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özgün ve orjinal bir fikir bulunması gerekir

Derin ve fazlaca araştırma yapılmalıdır

Yapılana araştırmalar esnasında faydalı olan bilgiler mutlaka not alınmalı

Tez hazırlama kılavuzuna uygun bir şekilde ödeviniz dizayn edilmeli

Sayfa yapısı, sayfa sayısı, Sayfa düzeni , Sayfa sayısı, resim ve grafik düzeni, dipnot ve açıklama yeterliliği ve intihal oranı önemli tez hazırlama kurallarındandır.

Tez Düzenleme Esnasın Profesyonel Yardımın Önemi

Tez ödevi hazırlama aşamasında bu konuda tam bir bilgiye sahip olunamadığı için bir çok hata yapılmaktadır. Bu noktada istenmeyen bir sonuçla karşılaşmamak adına iyi bir tez danışmanı edinmenizi öneririz. Özellikle konusuna uygun akademik bir yapıya sahip olan bu tür kurumlar size oldukça fayda sağlamaktadır.

Akademik yapıya sahip kişi ve kurumlar ciddi zaman tasarrufunda bulunduğu gibi size özgün ve profesyonel bir hizmet sunmaktadırlar.

Ortak çalışma şartlarına da sahip olabileceğiniz gibi tamamen profesyonelliğine de bırakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazılan tezin kontrolünde duyacağınız sevinç olacaktır. Unutulmamalıdır ki hem akademik hayatınız için hem de ilerde hayatınızda size katkı sağlaması için profesyonel bir tez hazırlamalısınız.

Yüksek Lisans Proje Yazdırma – Tez hazırlama – Üniversite Proje Ödevi – Tez Yazdırma – Tezsiz  Yüksek Lisans Bitirme Projesi – Tezli Yüksek Lisans Bitirme Projesi ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almak için sitemizde yer alan   “Talep Formunu”  doldurup bize iletmeniz durumunda konu ile ilgili uzman ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Talep Formu