SPSS Veri Analizi Nedir

Veri analizi ne demektir sorusu ile bağlantılı olan bir konudur spss veri analizi nedir konusu. Veri analizi bir konu hakkında toplanan verilerin rakamlar ve istatistiksel tablolar halinde raporlama olarak açıklanabilmektedir. Bir çok kişi spss veri analizi nedir sorusunun cevabını yanlış bilmektedir. Bu konu sadece istatiksel bir çalışma ile bitmemektedir. Rakamların ve araştırmaların veri haline dönüştürülmesidir.

Bir çok farklı bölüm de artık spss veri analizi yapmakta veya yaptırmaktadır. Eğitim fakülteleri, Sağlık Fakülteleri, Fen Bilimleri gibi fakülte ve eğitim bölümlerinin dışında anket şirketleri, araştırma şirketleri de spss veri analizini kullanmaktadır.

Neden SPSS Veri Analizi Nedir Nasıl Kullanılır?

Spss veri analizi nedir sorusundan hemen sonra neden kullanılır sorusu akla gelmektedir. Yapılan araştırmaların, toplanan verilerin istatiksel tablolar haline getirmek için dahi kullanılan aktif bir analiz yöntemidir. Her soruya ve her kategoriye ait sayısal değerleri ifade eden veriler eklenmelidir.spss veri analizi nedir

SPSS En Çok Kullanılan İşlevler;

  1. Yeniden Kodlama (Recode)
  2. Yeni Değişkenler Oluşturma (Compute)
  3. Veri Ayrıştırma (Split File)
  4. Birim Seçme (Select Cases)
  5. Birim Sıralama Puanları Oluşturma (Rank Cases)
  6. Birim Ağırlıklandırma (Weight Cases)

Spss veri analizi nedir sorusunun cevabı fazlaca geniş bir konudur. Ciddi araştırmalar yapıp rakamlar üzerinden veriye veya istatistiğe dökmek ciddi zaman alacaktır.

Kurumumuz spss veri analiz programına sahip olup ihtiyaçlarınıza karşılık en iyi veri analizlerini yapmaktadır. Bir çok koun da profesyonel ve akademik bir ekibe sahip olmamız bizleri avantajlı ve kaliteli bir noktaya getirmektedir.

Eğer ki veri analiz programlarını kullanmayı bilmiyorsanız ve fazla da vaktiniz kalmamışsa bizimle mutlaka iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Güncel örnekler ve referanslarla sıfır tereddüt ile sizlere en iyi hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

SPSS veri analizi çıakrma, SPSS veri analaiz programı yanı sıra Yüksek Lisans Proje Yazdırma – Tez hazırlama – Üniversite Proje Ödevi – Tez Yazdırma – Tezsiz  Yüksek Lisans Bitirme Projesi – Tezli Yüksek Lisans Bitirme Projesi ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almak için sitemizde yer alan   “Talep Formunu”  doldurup bize iletmeniz durumunda konu ile ilgili uzman ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Talep Formu