SPSS Veri Analiz Programı

SPSS, istatistiksel analizler için geliştirilen ve l-oldukça fazla özellikler sahip Excel’e benzeyen bir programdır. SPSS’in ingilizce çevirisi “Statistical Package for the Social Sciences”. SPSS veri analiz programı daha çok sosyal bilimler için kullanılan bir programdır. Fakat  eğitim bilimleri, sağlık ilimleri ve fen bilimleri gibi bölümlerinde sıklıkla kullandığı bunun dışında anket şirketlerinin ve pazar araştırma şirketlerininde tercih ettiği bir analiz programıdır.spss veri analiz programı

SPSS Veri Analiz Programı Ne Yapar?

SPSS veri analiz programı istatistiksel analizler yapmaya yarayan bir programdır. Çalışmanızda ölçüm, istatistik gibi yöntemler kullanıyorsanız ve bunları karşılaştırmak, hipotez (programlama) test etme, etki bulma gibi amaçlarla analiz etmenize yardımcı olabilen bir programdır. SPSS veri analizini kulanmanız sizi tezinizin ispatı noktasında güçlü kılacaktır.

SPSS Veri Analiz Programını Kullanmak İçin Profesyonel destek Almam Gerekir mi?

Tabiki de bu program için profesyonel bir destek almanız oldukça faydalı olacaktır. Fakat bu programı öğrenmek için bir zaman ayırabilirseniz en güzeli kendi beceriniz ile analiz yapmanızdır. Fakat tez hazırlanırken fazlaca zaman ayıramadığınız için kısıtlı zaman zarfında programı öğrenmek ve çözmek size ciddi zaman kaybı yaşatabilir. SPSS veri analiz programı kullanımı için sizlere yardımcı olacak Bilim Tez ekibi ile irtibata geçebilir ve bir çok bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz.

SPSS Analizi için yapılması gerekenler;

Yapılacak olan analizler cümleye göre kara verildiğinden dolayı SPSS ile veri analizi için hipotez(problem) cümlesini kurmuş olmalısınız.

Hipotez kurmanız için size profesyonel destek verebilmekteyiz.

Hazırlanan verilerin SPSS programının kodlamasına uygun olması gerekmektedir.

Rapor sizlere sunulduğunda detaylı incelemenin tarafınızca yapılmasını şiddetle tavsiye etmekteyiz.

SPSS veri analiz programı ile yapıalcak tüm çalışmalar tarafınızca sorun yaşanmaması için zamanında ve istenilen şekilde hazırlanmaktadır. Oluşması muhtemelen sorunlar anında giderilerek size hiçbir şekilde vakit kaybı yaşatılmayacaktır.

İstatistiksel analizlerde betimsel amaçlı ve tümevarımsal amaçlı SPSS analiz sonuçları çıkartmaktayız.  SPSS analizi araştırmalardan elde edilen ham verilerin bilgi ile işlenerek analiz edilmesi ve bu verilere anlam katılmasını sağlamaktadır. SPSS sosyal bilimler ile ilgili olsun veya olmasın tüm detayları ile raporlanarak sizlere teslim edilecektir.

SPSS veri analizi çıakrma, SPSS veri analaiz programı yanı sıra Yüksek Lisans Proje Yazdırma – Tez hazırlama – Üniversite Proje Ödevi – Tez Yazdırma – Tezsiz  Yüksek Lisans Bitirme Projesi – Tezli Yüksek Lisans Bitirme Projesi ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almak için sitemizde yer alan   “Talep Formunu”  doldurup bize iletmeniz durumunda konu ile ilgili uzman ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Talep Formu