İNTİHAL ORANI

iNTiHAL ORANI

İntihal kelimesinin almanını daha önceki yazılarımızda belirtmiştik açıklamayı hatırlamakta fayda vardır.
İntihal (Aşırma), ”bir kişinin esintihal oranıerinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanması. İntihal bir tür sahtekârlık ve hırsızlıktır. Başlıca türleri: Alıntı ifadeler ve fikirler için kaynak göstermemek.” demektir.
İntihal oranı bu nispetle bakılır. intihal oranı tespit programları ile bu oran tespit edilir ve alıntı yapılan bölümler ortaya çıkartılır. başka yazılardan yazı alınması her zaman intihal anlamına gelmez. çalışmalarınız farklı kaynaklardan yaptığınız için aynı yazıları yazmak veya benzerlerini yapmak gayet doğaldır. Fakat üniversiteler bu konuda daha fazla özgünlük aradığı için intihal oranı tespit kullanırlar.

Bu durum sizleri daha ileriye taşımak ve kendiniz geliştirmeniz için önemlidir. İntihal oranı ne kadar yüksek olursa teziniz siz okadar zorlayacaktır. Bunun için iyi bir uzman destek almanız sizler için faydalı bir durum olacaktır.
İntihal oranı tespiti sonrası izlenecek yollar tezinize zarar vermeden uzman kişiler tarafından sizlere sunulabilmektedir. İntihal oranı bir çok kurumda farklılık göstermektedir.

Kimi kurumlarda yüzde 10 iken kimi kurumlar bu oran yüzde 50 lere çıkmaktadır. Tabi bir çok kurum yüzde 50 leri pek kabul etmiyor. Tez hazırlayanların bilgi, beceri ve özgünlüğünü intihal oranı ile görüyorlar. İntihal oranı yüksek olması sizi hemen küskünlüğe itmemesi gerekiyor. Bu durumun en çok faydasını sizler zamanla daha iyi görebileceksiniz.

intihal oranı tez hazırlamada en büyük sıkıntı olarak görünse de aşılması en kolay durumlardan biridir. Bu konuda ki uzman kişiler sizin için en iyi seçenektir. Siz siz olun tezinizin çöpe gitmesine asla izin vermeyin. Ufak dokunuşlar tezinizi istediğinizden çok daha mükkemmel hale getirecektir.

İşte bu noktada biz Bilimtez danışmanlığı ekibi olarak sizlerle iyi bir iletişim içine girip tezini en uygun hale getirmeye yardımcı oluyoruz.
İntihal oranınızı tespit edip sizlere gerekli desteği en iyi şekilde veriyoruz. Bunları yaparken sizinle bilgi alışverişini en verimli bir şekilde yapıp gerekli tümceleri düzenliyoruz. Olması gerekenden çok daha iyi bir nokta ya beraberce adım atıyoruz.

intihal Oranı ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almak için sitemizde yer alan   “Talep Formunu”  doldurup bize iletmeniz durumunda konu ile ilgili uzman ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Talep Formu