İNTİHAL NEDİR?

İntihal Nedir?
Öncelikle intihal nedir Türk Dil Kurumu’nda karşılığı nedir ona bakalım.
İntihal (Aşırma), ”bir kişinin eserinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanması. İntihal bir tür sahtekârlık ve hırsızlıktır. Başlıca türleri: Alıntı ifadeler ve fikirler için kaynak göstermemek.” demektir.

intihal nedir

İNTİHAL NEDİR

Herkes tez hazırlarken birçok makaleden örnekler alabilmektedir. Bu bilgi dağarcığınızı daha fazla geliştirmek için gerekli olan bir durumdur. Fakat bu bilgiler ışınğında tezinizi hazırlarken benzer cümleler kurmak bizi intihalli duruma düşürebilmektedir.

Birçok intihal programı bu tür durumlarda yazınızda ki intihal oranını tespit edip tezinizi çöp konumuna getirebilebilir. Bu durum sıklıkla karşılanabilmektedir. Bir çok gayretiniz de boşa gidebilmektedir. İntihal tespit oranı her üniversitenin kullandığı programa göre değişkenlik gösterir.

İntihal oranı kimi üniversitelerde %10 iken kimi üniversitelerde de %50 lere çıkabilmektedir.
Tezinizde intihal tespiti durumunda yeniden tez hazırlamak yerine intihal oranını tespit edip bu oranı düşürmek gerekmektedir. İntihal düşürme tezin tamamının değişeceği anlamı taşımamaktadır. Bu tür durumlarda intihal oranını düşürmek için yardım almak gerekir.

Tabi en baştan başlamak istemiyorsanız. Kurumlar bir çok farklı intihal programı kullanabilmektedir. En çok tercih edilenlerden biri turnitin intihal programıdır. bunu online intihal programları takip eder fakat verimli olmayabilir.

İntihal programı nasıl çalışır nasıl yorumlar bu karmaşık bir içeriğe sahiptir. intihal tespit programları Bir çok yazı makale inceler ve benzer bölümlerini bulur. intihal tespit programı ekşi sözlükte bile konu olarak yerini almıştır. online intihal kontrolü sağlamak yerine intihal tespit programı kullanmak gerekir.

Fakat bu ciddi maliyeti üstlenmeniz anlamına gelmektedir. Turnitin intihal programı indir ve viper intihal programı indir indirmek, almak yerine bu işte daha profesyonel olan tez firmalarına yönelmek sizi hem zaman hem de ciddi maliyetlerden kurtaracaktır.

İntihal oranı düşürme işlemi tez intihal kontrol programı ile takip edilebilir. Bu iş için uygun olan size en iyi yardımcı olabilecek uzman kişiler veya tez firmalarıdır. İntihal oranı kaç olmalının bir çok farklı cevabı vardır. Bu cevap üniversitelerin gerekli kurumları karar vermektedir. Uzman kadroya sahip firmalar sizi intihal düşürme programlarından kurtaracak ve sizi kesin sonuca mutlaka ulaştıracaktır.

Bir çok programda benzerlik oranları tespit edilebilir viper intihal ve turnitin benzerlik oranı bu programların önde gelenleridir. Fakat oldukça cep yakan fiyatlara ulaşılabilmektedir. intihal oranı düşürmek tamamen uzman kişilerin elinde olmalıdır. İntihal oranı nasıl düşürülür sorusunu merak edenlere bir kaç öneri sunmamız gerekiyor. Öncelikli intihal oranın ne olduğunu bulmak gerekir. Uzman arkadaşlara konuya hakim olabileceği olumlu bilgiler verilmelidir ve uzman kişiyle sık sık irtibat halinde olmalıdır.

 

İntihal oranınız istediğiniz seviyeye gelecek ve size emeğinizin karşılığını sunacaktır. Artık yeniden tez hazırlamak yerine uzman olduğunuz alanda kendinizi geliştirmeniz kalıyor.

Tezinizde intihalin olmaması ve az olması sizi çok daha hızlı başarıya ulaştıracaktır. Sizin için Bilim Tez Danışmanlık olarak buradayız!

intihal Oranı ile ilgili ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almak için sitemizde yer alan   “Talep Formunu”  doldurup bize iletmeniz durumunda konu ile ilgili uzman ekibimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Talep Formu